Anime World
Doriti să reactionati la acest mesaj? Creati un cont în câteva clickuri sau conectati-vă pentru a continua.

Anime World

Intrati in minunata lume a Anime-urilor!
 
AcasaAcasa  PortalPortal  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  

 

 YuuKy's Room

In jos 
4 participan?i
AutorMesaj
YuuKy
newby
newby
YuuKy


Numarul mesajelor : 49
Karma : 0
Data de inscriere : 27/06/2008
Varsta : 30
Localizare : Targoviste

YuuKy's Room Empty
MesajSubiect: YuuKy's Room   YuuKy's Room Icon_minitimeVin Iun 27, 2008 3:10 pm

Yuuky statea singura in marea camara a conacului!
A aprins lumanarile de langa pereti si s-a asezat in patul ei rosu.
N-a stat mult si s-a dus la sifonier,si-a afes o rochita neagra,pantafiari rosi si un lastisor rosu,si-a prins usor parul si a inceput sa se uite pe fereastra.
Deodata de aud niste pasi iar clanta usii inepe sa se miste.Flararile lumanarilor
au inceput sa palpaie.
Sus In jos
DarK
Moderator
Moderator
DarK


Numarul mesajelor : 146
Karma : 0
Data de inscriere : 27/06/2008

YuuKy's Room Empty
MesajSubiect: Re: YuuKy's Room   YuuKy's Room Icon_minitimeVin Iun 27, 2008 3:36 pm

Deodata clanta inceteaza sa se mai miste iar totul se linisteste ... dar din nou se aud pasi

*knock-knock*

- Hey there , it's me DarK ^__^ are you there ?
Sus In jos
YuuKy
newby
newby
YuuKy


Numarul mesajelor : 49
Karma : 0
Data de inscriere : 27/06/2008
Varsta : 30
Localizare : Targoviste

YuuKy's Room Empty
MesajSubiect: Re: YuuKy's Room   YuuKy's Room Icon_minitimeVin Iun 27, 2008 4:16 pm

-Ohhh..dark slava cerului ca esti tu.Nu mai face asta nicioadata.Mi-ai speriat nu gluma YuuKy's Room 440608
Oricum bine ca ai fost tu si nu altcineva.
A trecut ceva timp de cand nu te-am mai vazut ,deci ce mai faci ? YuuKy's Room 894951
Sus In jos
DarK
Moderator
Moderator
DarK


Numarul mesajelor : 146
Karma : 0
Data de inscriere : 27/06/2008

YuuKy's Room Empty
MesajSubiect: Re: YuuKy's Room   YuuKy's Room Icon_minitimeVin Iun 27, 2008 4:40 pm

- Hummm ... that wasnt me earlyer O_o ... eu acum am venit ... nu stiu despre ce vorbesti ... Anywayz , eu fac bine ^__^ de-abia m-am intros dintr-o lupta pe care mi-a dat-o unclient de-al meu ... nimic greu , un mic demon "jucaus" ... in rest , ca de obicei , plictiseala =__= ... dar tu ?
Sus In jos
YuuKy
newby
newby
YuuKy


Numarul mesajelor : 49
Karma : 0
Data de inscriere : 27/06/2008
Varsta : 30
Localizare : Targoviste

YuuKy's Room Empty
MesajSubiect: Re: YuuKy's Room   YuuKy's Room Icon_minitimeVin Iun 27, 2008 4:51 pm

Eu????..hm ce de obicei foarte plictisita.Ma plimbam prin conac,cand serviitoarea a venit sa-mi aduca o scriisoare:,,Buna Yuuki,sunt Laurette(stii tu prietena de pe care ai cunnoscut-o in casa aceia bantuita).Ma gandeam sa-ti fac o vizita ca imi este dor de tine,,,,"cum am vazut scrisoarea m-am dus in camera si m-am gandit cum sa ma imbrac(totusi e prietenea mea si nu am mai vazut-o de trei 3 ani ma intreb de ce nu mi-a mai raspuns la telefon??)
oricum daca tu nu erai mai devreme atuci cine ??
Cei doi ies din camera si se duc pe hol,deodata yuuki vede o umbra de care trecea prin fata ei:
-Dark sper ca nu te ti de glume proste ?:? YuuKy's Room 894951
Sus In jos
DarK
Moderator
Moderator
DarK


Numarul mesajelor : 146
Karma : 0
Data de inscriere : 27/06/2008

YuuKy's Room Empty
MesajSubiect: Re: YuuKy's Room   YuuKy's Room Icon_minitimeVin Iun 27, 2008 4:56 pm

- Ce am mai facut acum ? intreba DarK nedumerit ... daca te referi la umbra aceea sa stii ca si eu am vazut-o si nu e de la mine ... ma jur !
- Apropo , ziceai ca ai cunoscut-o pe prietena asta a ta intr-o casa bantuita ... stii ca de obicei spiritele din case bantuite se tin dupa cei care intra si ies din ele ne ? Daca nu , aflii acum ! Anywayz , nu cred ca e doar un spirit normal , am o vaga impresie ca e ceva mult mai mare si mai puternic decat un spirit oarecare ... but then again , s-ar putea sa ma insel ...
- Cam la ce ora ar trebuii sa soseasca prietena asta a ta ?
Sus In jos
YuuKy
newby
newby
YuuKy


Numarul mesajelor : 49
Karma : 0
Data de inscriere : 27/06/2008
Varsta : 30
Localizare : Targoviste

YuuKy's Room Empty
MesajSubiect: Re: YuuKy's Room   YuuKy's Room Icon_minitimeVin Iun 27, 2008 5:10 pm

-Pai a zis ca o sa ajunga pe la 10 30,insa este 11 30 si nu a ajuns inca.(sunt putin ingrijorata,dar poate a avut probleme cu trenul si o sa ajunga maine).Bine,bine te cred,nu ai fost tu mai devreme.Poate serviitoarea aia YuuKy's Room 501338
dar nu stiu ce ar putea face la ora asta.
-Ah Dark tu vrei sa ma sperii si mai rau ,cum adiica fantomele se tin dupa mine(nici nu mai pot dormi acum) sper sa nu fie adevarat ce ai spus tu,.
Nu stiu ma cam sperii crezi ca prietena mea are ceva de-a face cu toate lucrurile actea ciudate,crezi ca ar putea fi un monstru sau ceva asemanator ??(tu ai exoperienta)
oricum e tarziu,cred ca ar trebui sa-ti pregatesc o camera unde sa dormi,iar daca vrei sa-tio dau cina sa-mi spui.
Sus In jos
DarK
Moderator
Moderator
DarK


Numarul mesajelor : 146
Karma : 0
Data de inscriere : 27/06/2008

YuuKy's Room Empty
MesajSubiect: Re: YuuKy's Room   YuuKy's Room Icon_minitimeVin Iun 27, 2008 5:20 pm

- Well YuuKy , nu am de ce sa te pacalesc , doar ne cunoastem de o viata ^__^ ! Nu am de ce sa te mint ... dar vorbesc foarte serios cand spun ca acele spirite se tin dupa oamenii care intra si ies din asemenea case ... Dar cum am mai zis , nu cred ca e un spirit obisnuit !
- Mai bine hai sa pregatim masa si iti voi spune mai multe in timp ce mancam .

Cei doi au pregatit masa si acolo DarK a informat-o mai mult pe YuuKy despre spirite :

- Ei bine , uite cum sta treaba , de obicei , aceste spirite se numesc succubus si pot sa controleze oamenii care sunt mai slabi ... dar eu te stiu bine pe tine si nu esti deloc asa ^__^ ... dar , mai exista o categorie aparte de demoni ... ei bine acea categorie nu are denumire ... dar demonii din acea categorie sunt exagerat de puternici ... in fine , s-ar putea cum am mai zis sa ma insel totusi si sa ne joace imaginatia feste ^__^
Well , sper ca nu te-am speriat cu informatiile acestea ... dar e bine sa fim pregatiti pentru orice ... eu ma retrag acum in camera mea daca nu te superi ... daca ai nevoie de ceva , sau se intampla ceva ... vino numai decat . Dar sa speram ca nu va fi cazul ! Somn usor !
Sus In jos
YuuKy
newby
newby
YuuKy


Numarul mesajelor : 49
Karma : 0
Data de inscriere : 27/06/2008
Varsta : 30
Localizare : Targoviste

YuuKy's Room Empty
MesajSubiect: Re: YuuKy's Room   YuuKy's Room Icon_minitimeSam Iun 28, 2008 3:28 am

Ok Dark sper sa dormi bine(yuuky zambi larg insa in adancul sufletului ceva o mistuia).
Yuuky s-a dus mai intai la serjiitoare si i-a spus sa stea linistita(si sa nu se tina de poante cum a facut mai devreme)
Serviitoare: -Domnisoara ce aveti nu ma tin eu de poante ,mai devreme faceam curatenie in camera cu amintiri( Doamne sefi astia ce preocupati sunt YuuKy's Room 407941 ,ce mai e prin capul lor)
Yuuky :-Ok atunci! Good night!
Fata se duca in camera ei (10 minute se pregateste de culcare-se imbraca cu o tinuta din catifea perfecta pentru a avea un somn linistit),incearca sa adoarma insa privirea ii este atrasa de luna.
-Hm..ciudat in noapte asta luna este mai mult spre rosu! YuuKy's Room 547123 ma intreb oare de ce ?
Yuuky isi apleaca capul pe perna ei din matase si incearca sa adoarma.Insa zamote ciudate s-au auzit de cand s-a pus in pat.Fricoasa isi ia un halat pe ea,sabia ei(o sabie foarte veche mostenita din mama in fiica) si se duce pe hol.
Urmareste zgomotele pana in a doua camera de oaspeti .Acolo vede ca zgomotele erau facute de un catelus(alb cu roz,o privire inconeta):
-Chychy ,,,aici erai ??? te-am cautat peste tot pe unde ai mai umblat ?.Hai la mami..cred ca iti este foame(stomacul catelusului scotea zgomote ciudate YuuKy's Room 289786 ) ,hai la bucatarie atunci.
--Hm, conacul asta este asa de mare ,poate ar trebuui sa ma mut in unul mai mic.Insa il am mostenire din familie in familie de 1000 de ani,imi e greu sa-l vand,insa poate ar fi bun un apartament (sa traiesc si eu ca oamenii normali)
Yuuky bucuroasa il duce pe chychy in bucatariie si ii pregateste ceva de mancare.Ea era foarte bucuroasa ca si-a regasit catelul, incat nici macar nu observa ochii cei rosii care o priveau din intuneric,si zambetul sadic si plin de dorinta pentru sange.(scuzati greselile dar este aproape 5 noapte hm,..si sunt cam aiurita acum :D )
Sus In jos
DarK
Moderator
Moderator
DarK


Numarul mesajelor : 146
Karma : 0
Data de inscriere : 27/06/2008

YuuKy's Room Empty
MesajSubiect: Re: YuuKy's Room   YuuKy's Room Icon_minitimeSam Iun 28, 2008 10:04 am

In tot acest timp DarK statea ntins pe fotoliul din camera sa si se uita la tavan :

- Hmmmmmm , atmosfera este prea apasatoare ... nu poate omul nici sa doarma in conditiile astea ... *sigh* in fine , mi-e cam foame ... ia sa ma duc sa vad daca gasesc ceva in bucatarie ...

DarK se ridica de pe fotoliu , se intinde , iar apoi iese din camera ... nici nu deschide bine usa ca un fel de umbra trece fulgerator pe langa el ...

- O_o wtf ?! ... Hmmm ... mai bine iau sabia cu mine pentru orice eventualitate ! DarK avea o sabie din lumea demonilor care avea puteri ascunse ... aceasta era mostenita de la tatal sau , din generatie in generatie , din tata in fiu ... tatal sau a fost Dante , cel mai mare vanator de demoni si cel care a salvat o data Pamantul de Abbadon si distrugerea completa ... acum , fiul sau DarK , avea aceleasi puteri ca tatal sau ( daca nu chiar mai mari dupa cum se zvonea ) dar din pacate lenea sa imensa il opreau sa isi foloseasca puterile la maxim vreodata ... niciodata nu s-a strofocat in vreo lupta .

DarK ajunsese in bucatarie unde vede ca pe o masa era ceva de mancare ... era ca si cum cineva fusese aici si incercase sa pregateasca ceva ... cel mai ciudat e ca nu era nimeni in jur ... doar o liniste de mormant ...
Sus In jos
YuuKy
newby
newby
YuuKy


Numarul mesajelor : 49
Karma : 0
Data de inscriere : 27/06/2008
Varsta : 30
Localizare : Targoviste

YuuKy's Room Empty
MesajSubiect: Re: YuuKy's Room   YuuKy's Room Icon_minitimeDum Iun 29, 2008 3:22 am

In toata acea liniste,o prezenta demonica se facea simtita.Dark a observat acest lucru si se pregatea de atac,cand the red eyes in dark au diparut.(cineva se joaca cu mine si nu suport lucrul asta,hm nici nu stiu cu cine se pun)
Trecand peste asta daca tot era lihnit si-a vazut de treaba lui.
Usurata si forte happy yuuky s-a duc in camera si a dormit alaturi de chuchy YuuKy's Room 740491 .
Noaptea a fost linistita lipsita de evenimente neplacute(doar ca chuchy mai latra din cand in cand),pana si dark a dormit bine(insotit sa sabia lui bineintele--hm..mai bine pregatit decat sa fi luat prin surprindere)Dimineata cand toti s-au trezit ,au luat drumul catre bucatarie.
-Aaa dark buna dimineta!!!!sper ca ai dormit bine!!
-Mda....foarte binne!!!.
Ok atunci sa luam micul de jun.
Nici nu se asezara ei bine la masa si serjitoarea:
Serviitoarea:-Domnisora yuuky aveti un oaspete.
yuuky:hm..cine sa fie asa de devreme ?? YuuKy's Room 78585
-Hii..scuze intarziere,stiu ca am apus ca vin ieri dar am avut ceva de rezolvat! Mi-a fost asa dor te tine!!!
--Ool laurette,ma bucur ca ai ajuns insfarsit! Nu iti face zgiji pentru intarziere,i se intampla oricui.Hai vino,dreu sa ti-l prezint pe amicul meu Dark.
Cand laurette l-a vazut pe dark,a ramas surprinsa(dark...hm..faimosul vanaor de monstrii,nu este bine,ce cauta el aici).
-Oo buna dark eu sunt laurette,incantata de cunostiinta.
-Buna!!(imediat ce au dat mana,dark a simtit din noua o prezenta diabolica,numai ca acum venea dinspre laurette,ceva nu este in regula cu ea,parca am mai intalmit-o undeva,parca acum ceva timp m-am luptat cu cineva asemanator ei).Dark ii zambi ironic,si se aseza din nou la masa.
Era aproape amiaza laurette s-a dus in gradina(in spatele conacului exista o gradina gigantica cu flori foarte rare).dark a luat-o pe yuuky si i-a zis:
-Esti sigura ca persoana asta este de incredere?
-Da,normal o stiu de ceva vreme plus ,pe timpuri ne ajutam mereu,deci am incredere in ea.
-ok,dar ai grija sicer nu imi prea place. YuuKy's Room 116372
Dark se plimba prin conac ,cand deoadata in fata lui apare laurette:
-Stiu ce incerci sa faci ,dar nu o sa-ti iasa! Degeaba ti-aidat seama ca sunt un monstru,nu ma cunosti si nu imi stii planurile,asa ca daca vrei sa nu ai probleme mai bine nu te-ai baga!!!(laurett ii runca o privire patrunzatoare lui dark,si seface disparuta.(la fel scuzati igraselile,am scriso mai in graba:D )
Sus In jos
DarK
Moderator
Moderator
DarK


Numarul mesajelor : 146
Karma : 0
Data de inscriere : 27/06/2008

YuuKy's Room Empty
MesajSubiect: Re: YuuKy's Room   YuuKy's Room Icon_minitimeDum Iun 29, 2008 11:05 am

Dupa acea intalnire cu Laurette , DarK a ramas putin surprins :

- O.o ... sa nu ma bag ? *evil laugh* nu stie cu cine se pune tipa asta *evil giggles* ... Hmmm ... pentru moment mai bine ma duc sa o anunt pe YuuKy de "mica intalnire" cu prietena ei .

DarK s-a dus in cautarea lui YuuKy care se pare ca nu era de gasit ...

- Hmm ... oare unde s-o fi dus acum ? Eh , banuiesc ca o fi prin gradina ... sa vedem ...

DarK s-a dus spre gradina dar din nou a ramas uimit cand a vazut ca aceasta e pustie ... defapt , tot conacul parea pustiit ... nici macare latraturile lui Chucy nu se mai auzeau ...

- Desii stiu ca e un conac mare , linistea asta e prea de tot ...

Brusc , un raset diabolic inunda camera in care DarK se afla ... usile din impreujur se inchisera fortat si o ceata incepu sa se lase in camera care se intuneca din ce in ce mai mult .
DarK isi scoase sabia si se pregatii ... Oricine era acolo , se pare ca nu avea ganduri bune cu el ...
Sus In jos
Kashim
newby
newby
Kashim


Numarul mesajelor : 47
Karma : 0
Data de inscriere : 29/06/2008

YuuKy's Room Empty
MesajSubiect: Re: YuuKy's Room   YuuKy's Room Icon_minitimeDum Iun 29, 2008 1:31 pm

Kashim se apropie sa faca cunostinta cu YuuKy, dar nu putea sa treaca de acea ceata.Atunci o piatra mica si verde, pe care o avea la el de cand se stia, a inceput sa pulseze.Se opri si se uita la ea neintelegand ce inseamna.
Sus In jos
http://kashim.blogratuit.ro/
YuuKy
newby
newby
YuuKy


Numarul mesajelor : 49
Karma : 0
Data de inscriere : 27/06/2008
Varsta : 30
Localizare : Targoviste

YuuKy's Room Empty
MesajSubiect: Re: YuuKy's Room   YuuKy's Room Icon_minitimeDum Iun 29, 2008 2:12 pm

Acea piatra eraa un fel de cheie pe care Kashim trebuie sa o puna intr-un loc care in toate aceea ceata doar el se mai vedea.Dupa ce a facut acest lucru ceata s-a lasat pentru 10 cecunde dar apoi a aparut din nou(insa 10secunde au fost de ajuns ca Kashim sa ajunga in gradina conacului).Umbla pe acolo ca ratacit,totul ii era necunoscut.
In acest timp Laurette a dus-o pe yuuky in fundul gradinii acolo nu era ceata era soare,totul stralucea,petalele florilor radiau de frumusete in bataia puternica a soarelui,cerul era atat se senin ca o lacrima,mai vedeai din cat in cat o pasarica ce trecea in graba.
Deodata pe laurette a ineput sa o doara capul,primea defapt un mesaj de la maiestru el (maiestru erau acei ochi rozi in intuneric)
-laurette,trebuie sa te grabesti,convinde-o sa-ti arata unde este medalionul(un latic vechi de 100 de ani -nemul lui yuuky isi tineu aici toate puterie,toate vrajiile.tot ce stiau),apoi razbuna-te,poti s-o omori daca vrei,numai adumi medalionul,si faua repede nu prea mai avem timp,luna este rosie de ieri.
Atunci laurette se reidica in picioare si isi arta adevarat fata,yuuky era paralizata de frica si tot ce stia este sa fuga,a fugit pana a ajuns in conac,s-a duc repede si si-a luat sabia(insa se gansea cum o sa lupte cu un astfel de monstru ,ea nu stie sa mmanuiasca foarte bine sabia).
intre timp dark a fost asaltat cu monstrii(insa nu erau foarte puternici,dark ii doboara numai printr-o lovitura)
Laurette a ajuns in camera unde ara yuuky,acesta a fugit si a ajuns unnde era dark.Laurette dupa era,pana la urma a pins-o de mana si i-a zis sa-i spuna unde este medalionul sau v-a muri.
Yukki:-Laurette de ce fcaiasta eram cele mai bune prietene??
-Ha ha ha pacat ca adevarat laurette a fost omorat ,dar nu-tio face griji o sa ajungi unde si ea a mers.
Ochi lui yuuki s-au unplut cu lacrimi si i-a zis:
-De ce faci toate astea,eu nu ti-am facut nimic?
-Tu nu dar familia ta da.Aveam 3 ani cand fammilia ta mi-a omorat neamul.eram in casa aprope toei ,cand de odata a inceput lupta.Sora mama,frtele,talal,si altii au fot omorati in fata mea,eram plina de sange,singura,distrusa,dar nimanui nu le pasa,ei ma tot lerga parca puteau sa ma prinda.Am tot fugit pana cand am crezut ca sunt in siguranta.de atunci am jurat sa ma razbun.
Sus In jos
Kashim
newby
newby
Kashim


Numarul mesajelor : 47
Karma : 0
Data de inscriere : 29/06/2008

YuuKy's Room Empty
MesajSubiect: Re: YuuKy's Room   YuuKy's Room Icon_minitimeDum Iun 29, 2008 2:17 pm

Imediat dupa ce a intrat Kashim a ajuns in Lumea Demonilor unde fusese condus de o forta necunoscuta.
Sus In jos
http://kashim.blogratuit.ro/
DarK
Moderator
Moderator
DarK


Numarul mesajelor : 146
Karma : 0
Data de inscriere : 27/06/2008

YuuKy's Room Empty
MesajSubiect: Re: YuuKy's Room   YuuKy's Room Icon_minitimeDum Iun 29, 2008 2:31 pm

In timp ce Kashim se afla in Lumea Demonilor , DarK a reusit sa le tina piept hoardelor de demoni insetati de sange ...
Dupa ce a terminat de decapitat pe ultimul din ei , s-a hotarat sa o gaseasca pe YuuKy ...
Brusc a ramas surprins cand a vazut ca YuuKy si Laurette au venit in camera ... YuuKy era speriata iar Laurette era un demon ...

- Laurette !! striga DarK ... Las-o in pace pe YuuKy sau vei platii ! Stiam ca esti un demon dar nua m vrut sa o sperii pe YuuKy ... acum ca tia-i aratat adevarata fata vei platii cu pretul vietii tale *evil laugh*

- Mai , mai , mai ... ce avem noi aici ? Marele vanator de demoni DarK ... pana aici ti-a fost ! spuse ea si a inceput sa il atace !
Sus In jos
YuuKy
newby
newby
YuuKy


Numarul mesajelor : 49
Karma : 0
Data de inscriere : 27/06/2008
Varsta : 30
Localizare : Targoviste

YuuKy's Room Empty
MesajSubiect: Re: YuuKy's Room   YuuKy's Room Icon_minitimeDum Iun 29, 2008 3:07 pm

Cei doi s-au luptat mult timp,insa talentul lui Dark si-a spus cuvantul.El a reusit s-o invinga,omorandu-o:
-Hai Yuuky,vino trebuie sa-l scoatem pe Kashim din Lumea demonilor,ai vreo idee cum facem asta?
-Da..hai cu mine!
Yuuky s-a dus in camera ei,s-a bagat sub pat si a apasat un buton secret.
In perete a aparut o deschizatura si niste scari ce duceau in jos.Au luat fiecare o torta si au inceput sa coboare scariile.In urma lor scariile dispareau,iar toate tortele pe care le-au aprins se stingeau.
Deoadata scariile s-au sfasit si in fata lor au aparut o usa.Insa usa nu avea nicio clanta s-au vreu mecanisc de deschidere.
Yuuky a luat sabia si s-a taiat la mana,sangele i-a curs printr-un mic sant,pana la usa.Apoi usa s-a deschis,cei doi au pasit in camera.Totul era vechi si plin de praf,insa in mijloc era un suport pe care lantinorul statea:
-Ha ha ha merci Yuuky ca m-ai contus pana la medalion,mi-ai usurat munca acum dami-l si n u vei pati nimic.spuse Asazisul maiestru
-De parca te-as asculta pe tine!
-Fetita prostuta ar fi bine s-a mi-l dai pana ma regdandesc si va omor pe toti.Nici nu apuca sa termine propozitia si d-l jm8isterios se repede la yuuky sa o omoare.
Din instinc fata scoate sabia si il taie.
Furios,a scos un tipat de durere apoi totul s-a intunecat,cand lumina a aparut din nou,totulera plin de sange,iar maiestru s-a transformat intr-un montru(hm..nu era hidos deoarece el era mai evoluat decat ceivalti montri)
-Da-mi medalionul !!!!!!Acummmmmmmmmmmmmmmmm!
Sus In jos
DarK
Moderator
Moderator
DarK


Numarul mesajelor : 146
Karma : 0
Data de inscriere : 27/06/2008

YuuKy's Room Empty
MesajSubiect: Re: YuuKy's Room   YuuKy's Room Icon_minitimeDum Iun 29, 2008 7:02 pm

Chiar in acel moment DarK sare din spate si ii implanta sabia in ceafa monstrului ...

- YuuKy ... ia medalionul si incearca sa il salvezi pe Kashim ... vin si eu dupa ce termin cutipul asta ... acum du-te !
DarK incepu o lupta apriga cu demonul ... fiecare avea atacuri si miscari nemaivazute ... fiecare din ei isi doarea cu ardoare sa castige ...

YuuKy insfaca medalionul si incepu sa il caute pe Kashim ...
In tot acest timp Kashim ratacea in Lumea Intunericului si infrunta hoarde intregi de demoni .
- La naiba ! Oare o sa ies vreodata de aici ? Sper ca YuuKy si DarK sunt bine ...
Sus In jos
Kashim
newby
newby
Kashim


Numarul mesajelor : 47
Karma : 0
Data de inscriere : 29/06/2008

YuuKy's Room Empty
MesajSubiect: Re: YuuKy's Room   YuuKy's Room Icon_minitimeLun Iun 30, 2008 2:04 pm

Dupa ce iesi din padure Kashim isi cauta prietenii.
Dupa un timp se intalneste cu YuuKy care ii spune ca DarK se lupta cu un monstru.O ceata groasa ii inconjura pe cei doi care nu mai vedeau nimic in fata lor la mai mult de 50 cm.
-Si acum ce mai e?intreba Yami.
Sus In jos
http://kashim.blogratuit.ro/
Twedeldee
Admin
Admin



Numarul mesajelor : 97
Karma : 0
Data de inscriere : 26/06/2008
Varsta : 30
Localizare : Frigiderville O.O

YuuKy's Room Empty
MesajSubiect: Re: YuuKy's Room   YuuKy's Room Icon_minitimeVin Iul 04, 2008 8:36 pm

Chiar in acel moment apare si Miku-chii`chan care il vazu pe DarK luptand
-DarK-sama!se speriase Miku
insa nici bn nu itrase ca monstrul se napusti asupra ei si ii rupse o unghie.Miku lasa capul in jos si tacu.DarK se uita mirat.De-o data lui Miku ii ies doua aripi de liliac rosii si o codita de diavol ^^"
-Indraznesti sa ma atingi?Mi-ai rupt o unghie,stii cat imi ia sa imi fac un french?izbucni Miku si imediat intinse mana drapta si arse monstrul din cap pana in picioare lasand-ul pe DarK : O_O wtf?
-Uhm,sorry[rase Miku sarcastic]asta patesc cei care se pun cu Miku YuuKy's Room 18691
Sus In jos
http://deki-dan.allgoo.net
YuuKy
newby
newby
YuuKy


Numarul mesajelor : 49
Karma : 0
Data de inscriere : 27/06/2008
Varsta : 30
Localizare : Targoviste

YuuKy's Room Empty
MesajSubiect: Re: YuuKy's Room   YuuKy's Room Icon_minitimeLun Iul 07, 2008 9:06 pm

Ceata era patrunzatoare si impenetrabila.Oricunde vroiai sa pasesti parca te pierdeai intr-un infinit gri.
-Ce inseamna si asta??intreaba uimit Kashim
-Nu stiu sigur dar am o presimtire rea despre asta YuuKy's Room 440608 !spune Yuuky usor speriata.Cand eram mica bunica mea obisnuia sa-mi spuna o poveste despre luna rosie.
,,Se spune ca odata a existat o familie de monstrii.Ei traiau in inima padurii,unde intunericul domnea iar lumina se inchina in fata lui,copaciii imbracau halate zdrentuite cu cioburi de gheata,pamantul era parca adormit si imgrozit sa mai sdcoata un firicel de iarba sau o floare..
Acestia au dus nenumaratte lupte impotruiva vampiriilor mai ales impotriva familiei mele.
Intr-o noapte cand luna pina regina era pe cer,cei din neamul meu au atacat monstriii(acestia faceau multe probleme satenilor,fie vampiri fie oameni).
S-au luptat toata noaptea pana si ultimul cap de monstru cadea jos,insa o fetita a scapat.Plina de sange s-a dus in Sanctuarul Sangelui(locul de adunare a monstriilor)si a jurat ca se va razbuna.Mi-a blestemat familia sa moara si puerea ei sa piara.A facut un ritual cu sangele ei si a spus ca atunci cand luna va deveni rosie ca sangele iar ceata se va lasa atunci montrii voi putea iesii din Lumea Lor si voi nimici totul in calea lor."
Sper totusi sa fie o legenda dar sunt deja prea multe coincidente.
-Brrrr..infricosatoare poveste insa nu prea cred in ea!spune kashim.
-Pai cred ca ar trebui sa crezii,,,uite!
In fata lor au inceput sa apara fantome,cerul a inceput sa planga,iar din ceata veneu monstrii.
-O doamne trebuie sa fac ceva,totusi faptul ca dark ,tu si miku sunt in pericol este vina mea.Este lupta mea si o voi duce la bun sfarsit.
-Ce tot spui acolo,vom lupta impreuna,cat despre dark este suficient de bun si sigur stie sas se apere,iar miku il are pe dark acolo care o va salva,deci cu totii vom fi bine.
Sus In jos
DarK
Moderator
Moderator
DarK


Numarul mesajelor : 146
Karma : 0
Data de inscriere : 27/06/2008

YuuKy's Room Empty
MesajSubiect: Re: YuuKy's Room   YuuKy's Room Icon_minitimeSam Iul 12, 2008 9:09 am

DarK era inca in starea : O.o" wtf ? , dupa ce vazu ce ii facuse Miku demonului .
- Hummm , Miku , habar nu aveam ca esti asa de puternica ^^" ... your a strong kitty ^^ ! ... Pai , vad ca am cam terminat aici O.o ... hai sa mergem dupa ceilalti !
Sus In jos
YuuKy
newby
newby
YuuKy


Numarul mesajelor : 49
Karma : 0
Data de inscriere : 27/06/2008
Varsta : 30
Localizare : Targoviste

YuuKy's Room Empty
MesajSubiect: Re: YuuKy's Room   YuuKy's Room Icon_minitimeSam Iul 12, 2008 12:00 pm

Dark o lua pe Miku de maina si se avanta in necunoscut, in cautarea prieteniilor.
Intre timp Yami (kashim) si yuuky erau asaltati de monstrii.
Yami isi scoate sabia care a inceput sa lumineze,creind in jurul ei un camp,si a inceput sa se lupte cu monstriii.Yuuky i-a medalionul in mina si spune o incantatie,,Hicamazzu dabada cazuna",iar ochii au inceput sa i se inroseaca,in spate ariipile nagre au inceput sa se desfaca ca petalele unui boboc de trandafir avuns la maturitate.O aura neagra o inconjoara,ariipile se tot inaltau,iar liliecii au inceput s-o inconjoare.Deodata in acel intuneric, o rasa de lumina trasare iar yuuky apare total schimbata.Acea o costumatie diferita(pantofi cu toc negrii,o rochita umflata neagra,la gat un lantic pilit de gat,cu o curce pe care scria ,,death" ,in maini avea manusi la fel negre,iar ochi aveau o culoare de rosu aprins.
Monstrii cand au vazut-o s-au dat inapoi,ea a zuburat triumfatoare in care apoi,a rupt crucea de la lantic care s-atarnsformat intr-o sabie si printr-o lovitura a doborat un numar considerabil de monstrii.
L-a luat pe kashim de maina si cu medalionul a un portal ce ducea in conacul ei.
Au intrat usor pe un hol parca interminabil,amundoi eau in garda,deodata vede doua silulete,yuuky se pregateste sa atace,insa kashim ii spune sa se opreasca ca sunt dark si miku.
Acestia is cauta chiar pe ai:
-Ce faciti?? Sunteti bine??intreaba Dark
-Suntem bine!zise kashim
Dark si miku dar si kashim se uitatu uimiti la yuuky,parca ceva nu erea in regula cu ea:
-Hai miku---si o lua din nou de mana--sa iesim de aici,haideti si voi kashim,yuuky,sa issim din conacul asta pana se calmeaza lucrurile!zise dark
Sus In jos
YuuKy
newby
newby
YuuKy


Numarul mesajelor : 49
Karma : 0
Data de inscriere : 27/06/2008
Varsta : 30
Localizare : Targoviste

YuuKy's Room Empty
MesajSubiect: Re: YuuKy's Room   YuuKy's Room Icon_minitimeLun Aug 11, 2008 11:58 am

Din moment ce nu mai continua nimeni,as dorii sa-mi continui povestea.
Dark,Miku,Kashim,toti,fugeau pe holurile imense ale conacului,varand sa scape de monstriii si sa iasa cat mai repede din aceasta capcana a mortii.
Yuuky i-a privit cum alerga ramand in urma,intre ea si ceilalti era o distanta de 50 de metrii.
Yuuky a tras de o candela ce era asezata pe perete.Atunci o trape secreta s-a deschis,iar dark miku si kashim au picat in ea.Insa asta i-a condus afara din conac.
Ceilalti au ajuns afra,insa au avut parte de o surpriza.
Nici ai monstrii nu i-au lasat in pace:
-Plecati undeva?
-Doar vroiam o gura YuuKy's Room 894951 de aer spune dark ironic.
-Well sunt multi,so ar trebuie sa ne pregatim de lupta!spuse miku.
Iar lupta a inceput.
Intre timp in conac:
Peretii erau plini de sange,monstrii misunau pe acolo,zgomote si voci se auzeau.
Yuuky a ramas inca pe acel hol:
-Sper ca ceilalti sa se descurce si fara mine,conacul asta fost al familiei mele,si nu pot sa-l las sa fie diistrus de monstrii.Ma gandesc ca a fost prea usor pana acum,Laurette si maiestrul ei au murit prea repede,presint ca va venii altcineva mai puternic ca toti.Insa voi sta si voi astepta.Insa mai am medalionul,il voi folosi pentru protectie.
Sus In jos
Continut sponsorizat





YuuKy's Room Empty
MesajSubiect: Re: YuuKy's Room   YuuKy's Room Icon_minitime

Sus In jos
 
YuuKy's Room
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» Keo`s room
» Aylin`s room
» Yumi`s room
» My room(Shou)

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Anime World :: Zone :: Zona Apei :: Yuuki-
Mergi direct la: