Anime World
Doriti să reactionati la acest mesaj? Creati un cont în câteva clickuri sau conectati-vă pentru a continua.

Anime World

Intrati in minunata lume a Anime-urilor!
 
AcasaAcasa  PortalPortal  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  

 

 Prima Lupta

In jos 
3 participan?i
AutorMesaj
blue-rose Kikyo
Admin
Admin
blue-rose Kikyo


Numarul mesajelor : 1604
Karma : 0
Data de inscriere : 25/06/2008
Varsta : 29

Prima Lupta Empty
MesajSubiect: Prima Lupta   Prima Lupta Icon_minitimeDum Iun 29, 2008 1:03 pm

Kikyo merse pe arena de lupte si spuse ferma:
-Il provoc pe Dark la o lupta!
Sus In jos
https://medieval-world.all-up.com
DarK
Moderator
Moderator
DarK


Numarul mesajelor : 146
Karma : 0
Data de inscriere : 27/06/2008

Prima Lupta Empty
MesajSubiect: Re: Prima Lupta   Prima Lupta Icon_minitimeDum Iun 29, 2008 1:07 pm

DarK statea retras intr-un colt si lenevea ... ridica capul si priveste spre arena :

- Kikyo ma provoci ? spune el ranjind malefic ...Fie cum veri tu ! spuse DarK si sarii jos in arena ...

Sabia sa era atarnata la spate si in maini avea psitoalele ...

- Cand esti pregatita Kikyo-chan ...
Sus In jos
blue-rose Kikyo
Admin
Admin
blue-rose Kikyo


Numarul mesajelor : 1604
Karma : 0
Data de inscriere : 25/06/2008
Varsta : 29

Prima Lupta Empty
MesajSubiect: Re: Prima Lupta   Prima Lupta Icon_minitimeDum Iun 29, 2008 1:14 pm

-Foarte bine. Sa vedem cat rezitam.
Kikyo sari in sus si disparu. Ajunse in spatele lui Dark si ii atinse fata. Iesise o putere din ea si Dark nu se mai putu misca pentru cateva secude. Kikyo vru sa il taie cu unghiile dar isi dadu seama ca e prea rapid, asa ca sari si ajunse in locul de unde pleca. Isi scoase o sajeata si intinse arcul.
-Mi-am terminat randul. spuse ea.
Sus In jos
https://medieval-world.all-up.com
DarK
Moderator
Moderator
DarK


Numarul mesajelor : 146
Karma : 0
Data de inscriere : 27/06/2008

Prima Lupta Empty
MesajSubiect: Re: Prima Lupta   Prima Lupta Icon_minitimeDum Iun 29, 2008 1:24 pm

DarK isi aduna fortele si scaa de magia paralizanta ...

- Frumos , un inceput bun .... dar nu destul de bun ! spuse DarK scotandu-si sabia sa imensa .
DarK incepe sa o atace pe Kikyo cu lovituri fulgeratoare pe care aceasta de-abia le respinge ...

Intr-un final , dupa N lovituri , DarK vede o slabiciune in apararea lui Kikyos i ii pune o piedica iar aceasta cade la pamant ...
DarK scoate psitoalele si se apropie de ea , cu tinta spre capul ei ...

- Ei bine ... ti-a ajuns ?
Sus In jos
blue-rose Kikyo
Admin
Admin
blue-rose Kikyo


Numarul mesajelor : 1604
Karma : 0
Data de inscriere : 25/06/2008
Varsta : 29

Prima Lupta Empty
MesajSubiect: Re: Prima Lupta   Prima Lupta Icon_minitimeDum Iun 29, 2008 1:30 pm

-Ei....nu ma las eu asa de usor, ya know?
Kikyo il lua de maini, il trase catre ea si il lovise cu piciorul in burta, il tranti la pamant si trase in el cu o sageata sacra. Sageata nimeri in umarul drept al lui Dark.
-Ti-am zis...
Sus In jos
https://medieval-world.all-up.com
DarK
Moderator
Moderator
DarK


Numarul mesajelor : 146
Karma : 0
Data de inscriere : 27/06/2008

Prima Lupta Empty
MesajSubiect: Re: Prima Lupta   Prima Lupta Icon_minitimeDum Iun 29, 2008 1:36 pm

DarK era pe jos cu sangele siroindu-i din umar ... Brusc se ridica si isi smulse sageata ca si cum ar fi un simplu fir de praf pe o haina ...

- In caz ca uiti my dear Kikyo ... partea mea dreapta este cea de demon ... acolo nu simt durere deloc ... asa ca nu a fost o lovitura inteleapta !
Chiar atunci DarK isi armeaza psitoalele si trage spre Kikyo ... aceasta se fereste dar un glont o raneste la piciorul stang si cade sin nou ...

- Ei bine Kikyo ... ce mai zici acum ? intreaba DarK adunandu-si toata forta in mana dreapta care devine o gheara de demon rosie ca focul si din care se putea simtii usor o imensa putere ...

DarK trage dar Kikyo reuseste sa se fereasca de raza care ii putea fi mortala ...

- Se pare ca ai reflexe bune Kikyo ! spune DarK . Pacat ca eu am energie multa si aproape inepuizabila !

DarK o ataca din nou pe Kikyo cu sabia ... aceasta respinge atacurile ... se pare ca cei doi sunt egali la putere ... mai putin cand DarK isi aduna forta in bratul drept ... oare Kikyo ce lovitura secreta are ?
Sus In jos
blue-rose Kikyo
Admin
Admin
blue-rose Kikyo


Numarul mesajelor : 1604
Karma : 0
Data de inscriere : 25/06/2008
Varsta : 29

Prima Lupta Empty
MesajSubiect: Re: Prima Lupta   Prima Lupta Icon_minitimeDum Iun 29, 2008 1:50 pm

kikyo se ridica cu greu in picioare si intinse mana dreapta catre Dark. Din mana iesi o lumina roz si kikyo incepu sa il atace pe Dark cu sageti ce ieseau din mana. Reusi sa il loveasca in toate partile corpului. Deodata, umarul lui Dark incepu sa ia foc.
-Ce-ai facut?
-Nimic interesant.....ti-am dat foc la umar din cate vezi....
Dark se prabusi si se tinea strans de umar.
-Durerea e prea mare, nu?
Sus In jos
https://medieval-world.all-up.com
DarK
Moderator
Moderator
DarK


Numarul mesajelor : 146
Karma : 0
Data de inscriere : 27/06/2008

Prima Lupta Empty
MesajSubiect: Re: Prima Lupta   Prima Lupta Icon_minitimeDum Iun 29, 2008 1:58 pm

- Nu ... durerea ... nu are ...treaba ! se chinuia DarK sa spuna . E ... puterea ... e ... prea mare ! ura DarK si incepu sa leviteze deodata in aer cu ochii rosii ca focul ...

- Acum aki facut-o Kikyo ... nu vroiam sa ajung aici ... se pare ca ai reusit sa imi trezesti partea demonica ... zise DarK si tot corpul incepu sa i-se transforme ! Fizicul sau , care original nu era cine stie ce ... era un corp normal ... acum era plin de muschi ... asa de mult de transformase incat bluza de pe el se rupsese ... ( dragon Ball style ^__^ )

- Kikyo .. pregateste-te ! Ai trezit partea mea demonica care are putearea de a distruge pana si planete ... te-am avertizat ! spuse DarK si o ataca mai rapid ca oricand ( sabia si pistoalele le arunca ) ... Kikyo incepu sa cedeze sub lovituri si pana la urma se prabusi la pamant , facand un mic crater ... ramasese inconstienta ... sau cel putin asa credea DarK ...
Sus In jos
blue-rose Kikyo
Admin
Admin
blue-rose Kikyo


Numarul mesajelor : 1604
Karma : 0
Data de inscriere : 25/06/2008
Varsta : 29

Prima Lupta Empty
MesajSubiect: Re: Prima Lupta   Prima Lupta Icon_minitimeDum Iun 29, 2008 2:17 pm

Kikyo statea in craterul format si deodata incepu sa rada...
-Doar atat esti in stare? Tu, "cel care poti distruge si planetele"? Ha, ha, ha! Nu am crezut sa vad asa o putere enorma, dar nu esti pregatit sa folosesti puterea asta. Nu ma intreba de unde stiu sau cum mi-am dat seama...sunt o preoteasa. Imi dau seama din privirea ta!
Kikyo se duse incet la el si il facea sa se simta tot mai prost ca ii spune lucruri din viata lui...lucruri pe care nu ar fi trebuit sa le spuna nimeni niciodata.
Pana Dark isi dadu seama ca Kikyo era in fata lui, Kikyo invoca toata puterea spirituala in palme si ii atinse fata. Dark nu se mai putu misca. Kikyo merse in spatele lui si il taie in zona cefei. Dark cazu la pamant plin de sange.
Sus In jos
https://medieval-world.all-up.com
Twedeldee
Admin
Admin



Numarul mesajelor : 97
Karma : 0
Data de inscriere : 26/06/2008
Varsta : 30
Localizare : Frigiderville O.O

Prima Lupta Empty
MesajSubiect: Re: Prima Lupta   Prima Lupta Icon_minitimeDum Iun 29, 2008 2:32 pm

Miku veni si ea insa nici nu isi dadu seama cand DarK se ridica de la pamant gata sa atace iar kikyo sa contraatace,Miku fu lovita din ambele parti,de sagetile sacre ale lui Kikyo si de sabia lui DarK,Miku cade la pamant si moare...
Sus In jos
http://deki-dan.allgoo.net
DarK
Moderator
Moderator
DarK


Numarul mesajelor : 146
Karma : 0
Data de inscriere : 27/06/2008

Prima Lupta Empty
MesajSubiect: Re: Prima Lupta   Prima Lupta Icon_minitimeDum Iun 29, 2008 2:41 pm

DarK si Kikyo se opresc si raman surprinsi ...

- Miku bakaaa ! striga DarK ... de ce te-ai bagat ? Baka , baka , baka ... eu trebuia sa o omor pe ea nu pe tine ...........

DarK cade in genunchi langa ea ...

- Miku ... silly girl ... cine te-a pus sa te bagi ? CINE ???
Deodata DarK isi aduna ultimele puteri , si le concentreaza in bratul sau drept care il pune pe pieptul lui Miku si rosteste o incantatie : "Verisium canamera lividi !"
Corpul lui Miku incepe sa se zbata violent , ranile i se inchid iar ea incepe sa respire din nou ... Deschide ochii incet si se uita la DarK :
- DarK ... unde ... unde sunt ? intreaba ea
- Esti in siguranta acum ... spune DarK si o saruta . Sa nu mai faci niciodata asta prostuto ... era sa te pierd ... mai adauga DarK si o saruta din nou .
DarK se intoarce catre Kikyo care pana atunci privise uimita scena si ii zice :
- Ai castigat Kikyo-chan ... renunt la lupta ... ai castigat ! ... Cel putin de data asta ^__^ sper sa ne mai luptam candva Kikyo-chan ^__^ ... pana atunci ... gambate !


Ultima editare efectuata de catre DarK in Dum Iun 29, 2008 6:57 pm, editata de 1 ori
Sus In jos
blue-rose Kikyo
Admin
Admin
blue-rose Kikyo


Numarul mesajelor : 1604
Karma : 0
Data de inscriere : 25/06/2008
Varsta : 29

Prima Lupta Empty
MesajSubiect: Re: Prima Lupta   Prima Lupta Icon_minitimeDum Iun 29, 2008 2:56 pm

Dark se prabusi. Nu mai avea destula energie ca sa mai stea in picioare. Miku se uita catre el si spuse:
-Dark, Dark! Dark, raspunde! se intoarce catre Kikyo si continua. Ce ai facut? Esti foarte rea, Kikyo!
-Hm....
Kikyo merge catre cei 2 si spune:
-Daca m-ai lasa in pace cateva secunde il pot aduce la normal.
Kikyo impreuna mainile si ingenunchie langa trupul baiatului. Incepu sa se roage. Miku observa cum trupul lui Dark incepea sa se refaca. Kikyo se tot ruga si pe masura ce facea asta, iesea cate un suflet din ea. Miku ramasese uimita de puterea lui Kikyo. Pana la urma Dark incepu sa se minste si sa isi revina.
-Vad ca totul e bine acum. spuse Kikyo dupa care cazu stoarsa de suflete. Venira la ea colectorii de suflete si ii dadura fetei inca 5 suflete. Kikyo se scula si pleca de acolo. Dark si Miku raman uimiti de misterele ce le ascunde o fata precum Kikyo.
Sus In jos
https://medieval-world.all-up.com
Continut sponsorizat





Prima Lupta Empty
MesajSubiect: Re: Prima Lupta   Prima Lupta Icon_minitime

Sus In jos
 
Prima Lupta
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Anime World :: Lumea medievala :: Lupte-
Mergi direct la: