Anime World
Doriti să reactionati la acest mesaj? Creati un cont în câteva clickuri sau conectati-vă pentru a continua.

Anime World

Intrati in minunata lume a Anime-urilor!
 
AcasaAcasa  PortalPortal  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  

 

 Calatoria lui Kashim

In jos 
2 participan?i
AutorMesaj
Kashim
newby
newby
Kashim


Numarul mesajelor : 47
Karma : 0
Data de inscriere : 29/06/2008

Calatoria lui Kashim Empty
MesajSubiect: Calatoria lui Kashim   Calatoria lui Kashim Icon_minitimeDum Iun 29, 2008 1:55 pm

Impins de o forta pe care nu o paote controla, Yami este adus intr-un loc izolat, plin de creaturi ciudate.Acea pietrica mica si verde pulseaza din ce in ce mai tare si Yami aude o voce care il cheama "Kashim... Vino... Vino sa afli cine esti!".Kashim se gandeste putin.Instinctul de militar ii spune ca poate fi o cursa.Deodata vocea se aude din nou "Omule!?Daca ti-am spsu sa vi!Iti bati joc d emine?".Kashim ramane blocat, dar se hotaraste sa inainteze.Isi scoate pistolul si verifica daca este incarcat.
Vede o umbra miscandu-se rapid pe langa el.Se intoarce si trage un foc de arma.Umbra se dezechilibreaza si cade.Cand ajunge langa ea, umbra se evapora, la cativa pasi aparand un mesaj scris cu sange "ai trecut primul test!".
Yami isi continua calatoria in interiorul padurii din ce in ce mai intunecate.
////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////
Deodata Kashim se opreste.In fata lui apare Kykio.
LUPTA: YamiKashim vs. Kykio
Kashim pasi mai departe in intunericul padurii
\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\
Deodata azui o voce "Stai!".Se uita in jurul lui si nu vazu nimic.Vocea se azui din nou "scoate bucata de Orichalchos din buzunar!".Yami se bloca.Nu stia ce e aia.Vocea se auzi din nou "piatra aia verde mai Bula!".O scoase.Avea o stralucire orbitoare.
-Acum ca am scos-o, ce vrei de la mine?
-Sa recuperez piatra... Si dintre copaci iesi o creatura asemanatoare cu oamenii, numai ca avea ochii rosii si niste aripi negre la spate.
-De ce?
-E a mea!
-Vrei sa spui ca nu pot afla nimic de la tine?
-Ba da.Dar trebuie sa treci si acest test.
Kashim isi pregati armele.Doua pistoale pe care le incarca imediat.
-Nu!Ne vom duela!
Kashim gandi: "nu inteleg prea bine jocul acesta!ce ma fac?"
-Ei bine?Sa incepem!
Kashim:
-O intrebare: cine esti tu?
-Poti sa imi spui Dartz. Si isi dezvalui fata
Calatoria lui Kashim Dartz4
----------------------------------------------------------------------------------
>>Yami Kashim ->4000/4000 LP
>>Dartz ->4000/4000 LP
Dartz: invoc HAYABUSA KNIGHT (1000ATK).Activez INSTANT ATACK si pot ataca chiar acum, iar datorita efectului pe car eil are HAYABUSA KNIGHT pot ataca de 2 ori.
>>Yami Kashim ->2000/4000 LP
Dartz: pun o carte cu fata in jos.
Yami Kashim:Un monstru in defensiva, face down si o carte la fel.
Dartz: il invoc pe GEARFRIED THE IRON KNIGHT (1800 ATK), activez RELEASE RESTRAINT si il sacrific pe Gearfried pentru al invoca pe GEARFRIED THE SWORDMASTER (2600 ATK) si activez CELESTIAL SWORD - EATOS, iar Gearfied primeste 300 ATK.Atac cu Hayabusa monstrul face down.
Yami Kashim: monstrul pe care l-ai atacat este GIANT GERM si distrugandu-l i-ai activat efectul.Pierzi 500 LP.
>>Dartz ->3500/4000 LP
Yami kashim: iar eu pot sa mai invoc inca 2 atac (1000 ATK).
Dartz: acum il atac cu Gearfired.
Yami Kashim: activez DRAINING SHIELD, astfel primesc cele 2900 puncte ale monstrului tau mi se aduna la LP.
>>Yami Kashim ->4500/4000 LP.
Dartz: pun o carte face down.
Yami Kashim: pun cei 2 monstrii in defensiva (100 DEF) si il invoc pe EVIL HERO INFERNAL GAINER (1600 ATK) cu care il atac pe Hayabusa.
Dartz: activez MAGIC CYLINDER, iar atacul iti este intors inapoi.
>>Yami Kashim ->2900/4000 LP.
Yami Kashim: pun o carte face down.
Dartz: folosesc efectul lui GUARDIAN EATOS si il invoc (2500 ATK), il invoc pe COMMAND KNIGHT.Datorita efectului lui Guardian Eatos trebuie sa tragi din pachet carti pana cand ajungi la o carte de tip Spell/Trap.
La cimitir ajung: NEO BUG (1800 ATK), INSECT KNIGHT (1900 ATK), SENJU OF THE THOUSAND HANDS (1400 ATK), GREAT MAJU GARZETT (0 ATK).
Yami Kashim trage spell-ul: END OF THE WORLD.
Dartz: acum punctele de atac ale acelor monstrii sunt adunate la punctele lui Guardian Eatos, ajungand la un total de 7600 ATK.Il atac pe Evil Hero Infernal Ganier.
Yami Kashim: activez NEGATE ATACK.Este randul meu: activez End of The World si il sacrific pe Evile Hero Infernal Ganier de pe teren si pe MANJU OF THE TEN THOUSAND HANDS din mana pentru a il invoca pe DEMISE, KING OF ARMAGEDDON.Ii activez efectul si renunt la 2000 LP pentru a distruge toate cartile de pe teren.
>>Yami Kashim ->900/4000 LP.
Acum folosesc efectul lui DOOM DOZER, si eliminand din joc Neo Bug si Insect Knight din cimitir il pot invoca.Te atac direct cu Demise.
>>Dartz ->1100/4000 LP
si cu Doom Dozer
>>Dartz -> 0/4000 LP.
---------------------------------------------------------------------------------
-Acum spune-mi ce vrei de la mine?
-E... prea... tarziu... Tine pachetul meu... de gardieni... si disparu din fata lui.
Furios pentru ca a pierdut ziua degeaba, Kashim se intoarce acasa.
Sus In jos
http://kashim.blogratuit.ro/
Ayumi
Junior
Junior
Ayumi


Numarul mesajelor : 78
Karma : 0
Data de inscriere : 02/07/2008

Calatoria lui Kashim Empty
MesajSubiect: Re: Calatoria lui Kashim   Calatoria lui Kashim Icon_minitimeMier Iul 02, 2008 9:08 pm

Dupa o zi intreaga de antrenament Ayu se gandi sa se plimbe umpic,trecand prin fata casei lui Kashim se gandii sa vada ce mai face.Ajungand in fata case striga la el.
-Hei!!E cineva???

off:sper k am postat destul de bn,nuj cum ai outut tu sa faci ditatmai romanu...
Sus In jos
http://animeland.forumarena.com/
 
Calatoria lui Kashim
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» Calatoria spre orasul Seyruun
» Kashim vs. Kykio
» Camera lui Kashim

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Anime World :: Lumea medievala :: Lumea Demonilor-
Mergi direct la: