Anime World
Doriti să reactionati la acest mesaj? Creati un cont în câteva clickuri sau conectati-vă pentru a continua.

Anime World

Intrati in minunata lume a Anime-urilor!
 
AcasaAcasa  PortalPortal  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  

 

 Crazy Love

In jos 
2 participan?i
AutorMesaj
Kagome
Activ
Activ
Kagome


Numarul mesajelor : 367
Karma : 0
Data de inscriere : 02/02/2009

Crazy Love Empty
MesajSubiect: Crazy Love   Crazy Love Icon_minitimeMier Feb 04, 2009 8:51 pm

Am facut un fic... nu este cu farfurii zburatoare sau ceva de genul, adik este din realitate, inventat.. dar .. fie.. sper ca intelegeti... Sper sa va placa ^_^

Crazy Love

Cap. 1

O noua zi de scoala, noul " prieten"

Era o dimineata superba, florile de ciresi imprastiau un parfum superb in aer ce te facea sa simti ca plutesti. Pe starda toti copii merg agitati spre scoala. O fata draguta cu parul saten si ochii negri, ce te faceau sa te scufunzi in ei se indrepta spre scoala cu pasi micuti, era prima ei zi de scoala, era in cls a 9a, abia se mutase in noul oras pentru studii.. Nu se grabea deloc. in mersul ei lin, observa cum un baiat, parea sa fie mai mare decat ea, cu ochii albastrii si parul negru, se lua de o fata mult mai mica decat el. Fata avea un par lung, roscat, frumos mangaiat de razele soarelui, si ochii mov. Baiatul o lua de maini pe fata care tremura ca o pisica speriata in fata unui caine, o apuca de maini, astfel incat sa nu riposteze.Fata cu ochii negrii se opri asteptand foarte calma sa vada ce va face mai departe domnisorul care se dadea tare si mare in fata fetei nevinovate.:
- Ia spune pisicuto, mai ai de gand sa mai iesi cu tantalaul ala? Ti-am spus ca vei fi doar a mea. Spuse brunetul uitandu-se la fata si schitandu un zambet pervers.
- La…. sa-ma in pace. Spuse Fata tremurand toata. In acel moment brunetul dadu sa se aproprie de buzele rosii ale fetei, se apropria incet, insa un strigat se auzi, intrerupandu-l e brunet:
- Las-o in pace. Vezi ca fata nu vrea asa ceva. Spuse fata cu o privire serioasa, uitandu-se la brunet. Acesta ii dadu drumul brunetei care o lua imediat la fuga spre scoala. Brunetul se uita la fata cu ochii negri cu o privire de sus:
- Cine esti tu si ce te intereseaza asa de tare? Fac ce vreau cu fetele din scoala asta, ai inteles? Insa satena pleca mai departe, trecand pe langa brunet; hey, esti asa de lasa, de ce nu vii aici? Te crezi asa de mare? Vino sa-ti dau o lectie.. Spuse brunetul super infuriat.Satena se opri, si cu o privire ciudata se uita catre brunet:
- Nu am spus eu ca vreau sa ne batem, eu doar am spus sa lasi fetele in pace atata timp cat ele nu vor sa le faci ceea ce le faci. Fata pleca mai departe spre scoala, lasandu-l pe brunet plin de manie, era prima fata din intreaga scoala care indraznea sa-l infurie si care indraznea sa vorbeasca astfel cu el. Insa acesta o lua la fuga dupa satena care tocmai daduse coltul strazii, insa cand se uita dupa colt nu mai era nimeni.In sfarsit clopotelul anunta inceperea orelor la liceul Tokimoshi, toti copii se ingramadeau in clase. In clasa a 9-a profesorul intra urmat de noua eleva,.Dupa ce intra in clasa, profesorul o ruga pe fata sa se prezinte, aceasta facu un pas in fata si incepu
- Buna. Numele meu este Kana, am 15 ani. M-am mutat in acest oras nu de mult timp impreuna cu tatal meu. Nu am frati si nici surori. Sper sa ne intelegem bine. Spuse kana terminandu-si prezentarea. Profesorul ii arata apoi sa se aseze langa un baiat inalt si brunet, cand kana si brunetul se uitara unul la altul, facura ochii mari, era tocmai brunetul care se luase de fata dupa strada. Kana se aseza calma in banca fara sa-l bage in seama pe brunet. Dupa o ora intreaga de plictiseala in sfarsit se auzi sunetul fericirii, clopotelul suna. Kana dadu sa iasa din banca insa brunetul o opri, prinzand-o de mana.
- Acuma ce mai este? Intreba satena uitandu-se putin urat la brunet. Acesta se scula din banca, nu ii dadu drumul fetei de la mana, se apoprie de ea si incepu sa vorbeasca>
-Asculta aici, fetito, nu stiu cine te crezi, dar ai face bines a nu-mi mai stai in cale sau oare esti sit u la fel de geloasa ca si celelalte fete? Intreba brunetul. Satena fara sa se gandeasca de doua ori, ii lua mana baiatului, acuma el era cel tinut de mana si intr-o secunda acesta se afla pe jos, fata isi puse o mana in sold si ii spuse
- Cred ca tu esti cel care ar trebui sa asculte. Ai auzit, fraiere? Si cine s-ar indragosti de un prost si un urat ca tine? Cred ca numai mortii si nici aia. Asa ca ai grija pentru ca cu mine nu-ti merge, ai inteles fraiere? Baiatul se ridica de jos si imediat se repezi cu pumnul asupra fetei insa aceasta se lasa in jos intinzand piciorul si punandu-i piedica, acesta cazand din nou pe jos, plin de manie. Satena se apleca jos, dadu cu un deget pe podea, apoi se uita la el
- Se pare ca acuma e curata. Spuse satena uitandu-se apoi la brunet care nu mai putea de manie, toata scoala vazuse ce facuse fata, inclusive directorul, cand fata dadu sa plece, fu oprita de director si primul cuvant pe care le-a spus celor doi a fost un singur cuvant, pe care toti il urau “ detentie”. Satena isi spuse ca este cea mai proasta zi din viata ei, chiar din prima zi de scoala aceasta primi detentie, macar nu avea o companie mai placuta.. La ora 5 cand orele se terminara acestia se aflau in biroul directorului. Acesta incepu un discurs la care Kana si brunetul m-ai aveau putin si adormeau, dar cea mai grea parte a fost aceea in care li s-a spus ce v-a trebui sa faca, si anume sa ramana timp de 1 saptamana dupa ore si sa faca curat in clasa sa fie bec, iar apoi directorul sa verifice iar daca nu este bine, vor trebui sa faca curat si in alta clasa. Desigur asta nu a fost singura pedeapsa, le-a sunat parintii spunandu-le ce au facut. “ Asta e cea mai super nashpa pedeapsa pe care am primito pana acuma insa, sa zicem ca e mica, fata de pedeapsa pe care am primito data trecuta cand baiatul din vechea scoala a ajuns in spital…” Isi spuse in gand Kana. In sfarsit directorul le dadu voie sa plece acasa, din pacate amandoi mergeau pe acelasi drum., Kana se gandea ca nu putea fi mai rau de atat. Acestia iesira pe poarta si plecara spre casa, Kana mergea in fata insa, uitandu-se cu ochiul ca nu cumva brunetul sa se ia de ea. La cativa metri de scoala, asa cum se astepta satena, brunetul se aproprie mai tare de ea si cand acesta incerca sa o prinda, fata il prinse de mana ducandui-o la spate si astfel neputand sa faca ceva
- Fraiere. Se pare ca nu ti-ai invatat lectia. Spuse satena
- Mare lucru, arte martiale. Si eu pot sa fac asta. Spuse brunetul Si numele meu este Drew.
- as vrea sa o vad si pe asta … Drow. Si nu numai arte martiale, ci si box, de la 4 ani.. Sti ceva, numele tau rimeaza cu bou, nu m-ar mira... semeni cu unul.
- Ma cheama Drew, nu Drow. Spuse brunetul enervat.
Fata ii dadu drumul, apoi pleca mai departe, ajunsa acasa incerca sa intre incet in casa insa fu simtita de catre tatal ei. Acesta incepu si el cu discursuri. Kana il ruga pe tatal ei sa o lase in pace pentru ca si directorul i-a tinut un intreg discurs, nu mai vroia si altul. Insa acesta ii spuse ca daca ea mai face ceva si primeste detentie risca sa fie dat afara de la munca, pentru care renuntase la tot.. Insa Kana ii raspunse ca nui pasa de munca lui si pleca in camera ei, inchinzand usa, si lasandu-l pe tatal ei sa tipe dupa ea. Tatal fete pleca apoi in sufragerie, se aseza pe fotoliu si incepu sa bea bere. Mai tarziu cand Kana auzi ca s-a facut liniste in casa, cobori scarile, il vazu pe tatal ei dormind pe fotoliu ,si in jurul lui multe sticle de bere goale.
- Iar s-a imbatat. Spuse Kana dand sticlele incet jos dupa el, apoi puse o patura peste acesta, stinse televizorul la care tatal ei adormise uitandu-se. Kana lua din frigider o sticla de suc si niste prajiturele apoi se sui sus inapoi in camera ei....


Poze: http://www.freewebs.com/tsukiyani/Butterfly%20anime.jpg fata agresata šignorati aripile
https://2img.net/h/i280.photobucket.com/albums/kk180/Zoye_photos/Inuyasha/slayers/Anime%20boy/anime%20girl/aaaaaaaaaaaa.jpg -
Kana

https://2img.net/h/i280.photobucket.com/albums/kk180/Zoye_photos/Inuyasha/slayers/Anime%20boy/anime%20girl/Drew.gif - Drew

Sper ca va placat... astept comentariii ^^
Sus In jos
Hitsugaya Toshiro
Full Member
Full Member
Hitsugaya Toshiro


Numarul mesajelor : 1429
Karma : 0
Data de inscriere : 02/02/2009
Varsta : 28

Crazy Love Empty
MesajSubiect: Re: Crazy Love   Crazy Love Icon_minitimeJoi Feb 05, 2009 8:44 pm

Gomene pentru ca am intarziat....
Asa...de comenta nu prea am ce sa zic..Doar 2 sfaturi...
1. Gandurile personajelor le poti pune inclinat.
2. Poti pune mai putin dialog sau vorbire indirecta.
Astept noul capitol si sper ca cometariile mele nu te-au suparat. Crazy Love 17735
Ja ne and Gambate!
Sus In jos
 
Crazy Love
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Anime World :: Fan Area :: Fan Fic-
Mergi direct la: